24. 09. 2017

Kvalifikace Pražského přeboru mladších žáků

V sobotu 23. 9. 2017 se konala odložená kvalifikace pražského přeboru mladších žáků. Naše týmy byly nasazeny do tří skupin z pěti, a tak se hrálo prakticky celý den.

Jako první zahájilo kvalifikaci družstvo chlapců Orion B, ve složení Ondra Bízek, Ondra Klofáč a Maty Vaněk. Ve skupině jsme sehráli tři utkání. Jedno bylo vítězné a zbylá dvě prohraná, což nás zařadilo na třetí místo v tabulce. Kluci se trochu báli ze začátku, o čemž by nasvědčovalo i vysoké množství zkažených podání. Ve všech zápasech se snažili bojovat o každý balon. V tabulce obsadili třetí místo a budeme očekávat v jaké lize se pro začátek sezóny umístíme.

Prosek A

Dansport C

Prosek D

ORION B

3

Odpoledne se sešla dvě naše zbylá přihlášená družstva, aby změřila své síly se soupeři ve dvou pětičlenných skupinách. Družstvo Orion A, ve složení Matouš Bittner, Tom Maleček, Vojta Mužík a Vašík Šimák, předvedlo skvělé bojovné výkony. Vzhledem k tomu, že Matouš s Tomem mají bohaté zkušenosti s trojkovým volejbalem, byly stěžejními oporami svého týmu a perfektně dokázali do týmu zapojit benjamínka Vaška Šimáka. Chlapci zvítězili ve všech utkáních, a ztratili pouze jeden bod vítězstvím v tiebreaku. V tabulce chlapci obsadili první místo.

Prosek B

ČZU C

Kometa

Meteor

ORION A

11

Družstvo Orion C, v sestavě Štěpán Šťastný, Honza Čtvrtník, Honza Vít, Maty Hrachovský a David Šperl, bylo poskládáno z našich nováčků a nejvíce se zde projevily malé zkušenosti ze hry, velká nervozita a u některých málo natrénováno. I tak chlapci dokázali jeden zápas vyhrát a v jednom zápase sehrát tiebreak i přesto, že s prohrou.

Kometa A

ČZU B

Dansport D

ČZU E

ORION C

4

Celkově nás čeká ještě spousta práce, je před námi celá sezóna.

Těším se na další turnaj, který čeká všechny týmy mladších žáků v neděli 15. 10. 2017.

Děkujeme všem rodičům za skvělou podporu na turnaji, a poděkování patří také našim starším žákům, kteří přišli na turnaj pomoci a podpořit tak naše „mrňouse“.